Кафедра‎ > ‎Колектив‎ > ‎

Гаріян Тетяна Вікторівна


У 2000 році закінчила Тернопільську державну медичну академію ім. І.Я. Горбачевського за спеціальністю «Лікувальна справа». У 2000-2001 рр. проходила навчання в інтернатурі за спеціальністю «Педіатрія» на базі Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. З 2001 по 2003 рр. Працювала у Тернопільській міській дитячий комунальній лікарні на посаді дільничного педіатра. З 2004-2007р. – навчання в очній аспірантурі кафедри педіатрії ФПО. У 2007 році успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою «Клініко-патогенетичне обґрунтування методів вторинної профілактики атопічної патології у дітей» за спеціальністю 14.01.10- педіатрія. З 2007-2012 – асистент кафедри педіатрії ФПО Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського. З 2012-2013 –  працювала на посаді асистента кафедри педіатрії № 2. В цей період проходила стажування у Вроцлавській університетській клініці (Польща). З 2013 року  по даний час працює асистентом кафедри педіатрії ННІ ПО  та виконує обов’язки завуча. Гаріян Т.В. є автором та співавтором  64 наукових робіт, 2 рацпропозицій та 3 інформаційних листів.

Проводить практичні та семінарські заняття у лікарів-інтернів з фаху „Педіатрія”, "Хірургія", "Ортопедія-травматологія", "Акушерство-гінекологія", "Внутрішні хвороби", "Загальна практика-сімейна медицина",а також лікарів-курсантів з фаху "Педіатрія", циклу спеціалізації „Загальна практика – сімейна медицина”.

Питання для наукової дискусії:

      -   атопічний дерматит у новонароджених;

      -   атопічний дерматит у дітей дошкільного та шкільного віку;

      -   формування груп ризику щодо атопічного дерматиту в періоді новонародженості, методи профілактики;

      -   метаболічні процеси у сполучній тканині;

-   порушення мінералізації кісткової тканини у дітей;

-   функціональні розлади жовчевивідних шляхів у дітей;

-   виразкова хвороба та хронічні гастродуоденіти у дітей;

-   синдром подразненого кишківника;

-   спадковий пігментний гепатоз;

-   паразитози у дітей.

     Розроблено та апробовано модифіковані схеми профілактики та лікування атопічного дерматиту, що захищені патентом на корисну модель. Результати дослідження впроваджено в роботу відділень Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні, Тернопільської обласної дитячої комунальної лікарні, Хмельницької обласної дитячої лікарні, Рівненської міської дитячої лікарні, педіатричного відділення Збаразьської, Чортківської та центральних районних лікарень Тернопільської області.


Comments