Конференції


19-21 вересня у м. Харкові на базі Харківського національного медичного університету відбулась ХХ щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція із міжнародною участю «Актуальні питання педіатрії», присвячена пам’яті члена-кореспондента НАН, НАМН України, професора В.М. Сідельникова .

На одному із пленарних засідань головувала зав.кафедри педіатрії ННІПО професор Наталія Банадига.

Тернопільський державний медичний університет ім..І.Я.Горбачевського був представлений 2 доповідями. Усну доповідь на тему «Погляд педіатра на залізодефіцитну анемію у дітей» проголосила Заслужений діяч науки і техніки, професор, зав.кафедри педіатрії ННІПО Наталія Банадига . Були викладені сучасні підходи до діагностики та терапії анемії у дітей, з позицій доказової медицини і вітчизняної практики, продемонстровані унікальні клінічні випадки, які зацікавили аудиторіюНа фото (перша справа ) під час пленарних засідань головувала зав.кафедри педіатрії ННІПО,

заслужений діяч науки і техніки, професор Наталія Банадига.


На фото під час виступу заслужений діяч науки і техніки, професор, зав.кафедри педіатрії ННІПО Наталія Банадига .


На фото зав.кафедри педіатрії ННІПО, заслужений діяч науки і техніки, професор Наталія Банадига.

У ТДМУ відбулася конференція «Захід зустрічає Схід: педіатрична практика в системі громадського здоров’я»

30 травня 2018 року в ТДМУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Захід зустрічає Схід: педіатрична практика в системі громадського здоров’я». Цей форум організувала Українська академія педіатрії за підтримки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

У роботі конференції взяло участь 160 науковців, лікарів-педіатрів, лікарів загальної практики, лікарів дитячих спеціалістів, лікарів-інтернів.

З вітальним словом до учасників конференції від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди звернувся проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ. Він звернув увагу на те, що проведення такого заходу є ще одним кроком отримання нових знань, які допоможуть долати ті виклики охорони здоров’я, які є в Україні і в сучасному світі. На завершення Іван Кліщ побажав усім учасникам конференції плідної праці.

Свої вітання присутнім також висловив президент громадської організації «Українська академія педіатрії», професор кафедри педіатрії і неонатології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Д.Галицького Леонід Дубей.

Модератолром симпозіуму, присвяченому проблемі вигодовування дітей раннього віку та профілактиці алергії у дітей, була зав.кафедри педіатрії ННІПО , Заслужений діяч науки і техніки, професор Наталія Банадига.

З доповіддю про проблеми дітей раннього віку, шляхи та засоби їх вирішення виступила завідувач кафедри педіатрії навчально-наукового інституту післядипломної освіти ТДМУ Наталія Банадига. Вона розповіла про фактори, які впливають на здоров’я дітей, особливості харчування грудних дітей, клінічні прояви і лікування діарей, етапність ведення лікувального харчування гострих кишкових інфекцій у дітей.


Заслужений діяч науки і техніки, професор Наталія Банадига.

Преривчасті курси для педіатрів та сімейних лікарів м.Тернополя та Тернопільської області.

21 червня 2017 року на базі КУТОР "ТОДКЛ" відбулися преривчасті курси для педіатрів та сімейних лікарів м.Тернополя та Тернопільської області на тему: «Особливостям перебігу та надання медичної допомоги дітям з алергічною та респіраторною патологіями».

Виступ проф. Банадиги Н.В. (фото перше,друге третє, п"яте), на тему: "Бронхіальна астма у дітей в світлі рекомендацій GINA-2017 та вітчизняного Протоколу" перед лікарями-інтернами та лікарями курсантами . Фото 6 - Головний спеціаліст (педіатр) Голяк М.В.


20 травня 2017 року відбувся в ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського регіональний науково-практичний семінар “Безперервний розвиток сімейного лікаря та педіатра” на тему: “Інновації у діагностиці, лікуванні та профілактиці поширених інфекційних та неінфекційних хвороб дитячого віку” .

Колектив кафедри та педіатрична спільнота Тернопільської області висловлює слова подяки вельмишановним

проф. Волосовцю О.П., проф. Кривопустову С.П., проф. Крамарьову С.О., проф. Бекетовій Г.В., проф. Шадріну О.Г., проф. Крючко Т.О. за цікаві доповіді, обмін досвідом та безперервний розвиток.

На першому фото (зліва направо) проф. Павлишин Г.А., доц. Ходорчук Н.Я., проф. Банадига Н.В., Волосовець В.П. , проф.Кривопустов С.П

На другому фото (зліва направо) проф.Банадига Н.В., проф. Павлишин Г.А.


На фото (зліва направо) проф. Волосовець В.П., заступник начальника управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Чайковська Л.З., проф. Банадига Н.В.,


27-28 квітня 2017 року ІІІ Всеукраїнський з'їзд дитячих кардіологів, м. Київ.

На фото (зліва направо) асист.Дутчак О.М., зав.кафедри ,проф.Банадига Н.В. під час роботи конференції

16 березня 2017 року відбулася міжрегіональна науково-практична конференція на тему: "Актуальні питання діагностики, лікування і профілактики неінфекційних захворювань в медичній практиці” в Тернопільському драмтеатрі.

Викладачі кафедри прийняли участь у роботі конференції.

На першому фото (зліва направо, друга) проф.Банадига Н.В. з учасниками конференції

На другому фото (зліва направо) - Головуючі проф. Дзьобановський І.Я, проф. Банадига Н.В., проф. Гребеник М.В., головний спеціаліст-терапевт управління охорони здоров’я облдержадміністрації Матюк Л.М,.проф. Кліщ І.М.


4 листопада у Вінниці стартувала конференція «Захід зустрічає Схід: педіатрична практика в системі громадського здоров’я», організатором якої виступила «Українська академія педіатрії». В залі Військово-медичного центру зібралися понад 350 осіб з 9 областей, щоб обговорити нагальні проблеми педіатрії і поділитися досвідом роботи з маленькими пацієнтами.

На відкриття конференції завітала також і очільниця МОЗ України Уляна Супрун. (на фото друга зліва) Чиновниця передала вітання від прем’єр міністра і зазначила, що сьогодні педіатрія є одним з основних завдань для міністерства.

«Хочу вас запевнити, що зараз відбувається реформа системи охорони здоров’я і першим кроком є підсилення первинної ланки, а саме – педіатрії. Я знаю, що були помилки, які зробити в минулому. Пробували всіх переформатувати у сімейних лікарів, не було розуміння, що педіатрія є дуже специфічна і потрібна спеціальність, а діти відрізняються від дорослих. Хочу запевнити, що ми зараз в міністерстві охорони здоров’я підтримуємо педіатрію як спеціальність і ми її додали до програми освіти і науки», - відмітила Уляна Супрун.


На фото учасник конференції асистент кафедри педіатрії ННІ ПО Гаріян Т.В.

Про необхідність змін наголосив і закордонний гість з Литви, член «Академії європейської педіатрії» Арунас Валіуліс (на першому та другому фото)

Надзвичайно актуальні виступи професора Арунаса Валіуліса «Европейська Академія Педіатрії та організації здоровя дітей у Центрально-Східній Європі: між мінливими суспільствами» та «Позалікарняна пневмонія: приклад литовської програми створення національного стандарту (протоколу) діагностики та лікування захворювань у дітей» вразили учасників конференції своїми доступністю та новаторством.

Також учасники відвідали майстер-клас із зупинки носових кровотеч тамайстер-клас з «Невідкладної допомоги на до госпітальному етапі».Привернули увагу слухачів й інші доповіді: «Первинні імунодефіцити в практиці педіатра та сімейного лікаря» ( доц. Лапій Ф.), «Низький зріст дитини: як відокремити норму від патології?» ( проф. Маменко М.), «Діагностика та тактика терапії інфекції сечовидільних шляхів у дітей» (доц. Катілов О.В). У жвавій дискусії приймали участь усі учасники конференції.


На фото виступ дитячого танцювального ансамблю

11-13 жовтня 2016 року у м. Києві під патронатом МОЗ України, Національної академії медичних наук України, Асоціації педіатрів України, ДУ «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» та Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця відбувся XIII з’їзд педіатрів України «Актуальні питання педіатрії».


Із вступним словом до учасників з’їзду звернувся Президент Асоціації педіатрів України, директор ДУ «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Академік НАМН України Ю. Антипкін (на фото зліва направо) другий. Також у своїй першій доповіді окреслив нагальні питання збереження здоров’я дітей України.


Президент Асоціації педіатрів України, директор ДУ «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Академік НАМН України Ю. Антипкін (на фото зліва направо) другий.

Тематика з’їзду була поділена на окремі симпозіуми які торкалися практично всіх напрямків діяльності педіатричної галузі. Неабияку зацікавленість та жваве обговорення викликав симпозіум по актуальних питаннях та стандартах надання медичної допомоги дітям. Вперше піднімалися питання паліативної допомоги та питання психосоматики, дитячої психіатрії та психотерапії.

З вітальними словами та висвітленням педіатричних проблем звернувся до педіатрів України Президент Національної академії медичних наук України, Академік НАМН України (на фото) В. Цимбалюк

В роботі з’їзду взяли участь: завідувач кафедри педіатрії ННІ ПО проф.Н. Банадига, доц. І. Рогальський та аспірант кафедри

С. Волошин.

На фото (зліва направо) проф. Банадига Н.В., проф. Бекетова Г.В., проф. Кривопустов С.П., Волосовець В.П. та ін.

24 вересня 2016 року у Львові, в приміщенні музею медицини, відбулось засідання «круглого столу» за участю керівника центру медичної генетики Університету Південної Алабами (США), дійсного іноземного Члена Національної Академії Наук України, Почесного Доктора Києво-Могилянської Академії, Член-кор. Національної Академії Медичних Наук Аргентини проф. Володимира Вертелецького, в якому взяли участь викладачі та професори вищих навчальних медичних закладів України. ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України» представляли проф. Н.В. Банадига та аспірант кафедри педіатрії ННІ ПО Волошин С.Б. Тематика засідання була посвячена вродженим вадам розвитку плоду, їх попередженню та профілактиці, значимості генетичної компоненти та тератогенних впливів факторів зовнішнього середовища.

Проф. В. Вертелецький проінформував про діяльність Міжнародного благодійного фонду «ОМНІ-мережа для дітей», заснованого згідно Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку. В рамках «круглого столу» обговорювались плани співпраці щодо діагностики і профілактики фетопатій та вдосконалення навчального процесу з курсу медичної генетики для студентів, лікарів-інтернів, лікарів-курсантів. З цією метою створено сайт «Сlinical Eyе Openers Internatonal», де можна ознайомитись з клінічними випадками, зображеннями та відеоматеріалами різноманітних стигм дизембріогенезу, окреслених в окремий синдром чи хворобу.

Також проф. Вертелецький зосередив увагу на існуванні Української тератологічної інформаційної системи (utis.in.ua), що надає інформацію у вигляді теромів про лікарські засоби, їх негативний вплив за умови використання під час вагітності, в період лактації, новонародженості чи у дітей першого року життя.

В ході дискусії проф. Вертелецький відповів на численні запитання та обговорив перспективи подальшої співпраці.

Науковий семінар «Проблемні питання профілактики та лікування інфекційних і соматичних захворювань у дітей» відбувся 29 вересня цього року у рамках проведення Європейського тижня імунізації з метою удосконалення організаційної роботи з питань імунопрофілактики та інфекційних хвороб під патронатом Міністерства охорони здоров’я України, управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, кафедри педіатрії ННІ ПО ТДМУ.

На фото (зліва направо) проф.Бережний В.В. , проф.Банадига Н.В.

На фото (зліва направо) проф.Банадига Н.В., начальник управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Богайчук В.Г. ,проф.Бережний В.В., На другому фото (зліва направо) друга проф.Банадига Н.В. вручає грамоти до "Дня медика"

На першому фото (по центру) проф. Банадига Н.В. На другому фото (зліва направо) проф.Бережний В.В., проф. Банадига Н.В.,начальник управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Богайчук В.Г.

21-23 вересня 2016 року у Львові відбулася щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція “Актуальні питання педіатрії” – XVIIIСідельниковські читання, де прийняли участь представника кафедри педіатрії ННІ ПО проф.Банадига Н.В., ас. Дутчак О.М., асп. Волошин С.Б.

23 жовтня на базі Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Проф. Банадига Н.В. прийняла участь у науко-методичній нараді “Актуальні питання викладання педіатрії у вищих навчальних закладах та закладах післядипломної освіти”.

На фото (по центру) проф. Банадига Н.В. з учасниками конференції

Представники кафедри прийняли учась в роботі науковому семінарі

"Школа експертів із харчової алергії " у м. Львові. На першому фото учасники наукового семінару . На другому фото (зліва направо) асист.Дутчак О.М., проф.Банадига Н.В., асп.Волошин С.Б.

На першому фото виступає проф.Банадига Н.В., на другому фото (зліва направо) асист.Дутчак О.М., проф. Банадига Н.В.

Науковці ТДМУ провели навчальний семінар на тему «Менінгококова інфекція та її профілактика» На фото (по центру) проф.Банадига Н.В., асист.Дутчак О.М.З ініціативи управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації та ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України» на базі КУТОР «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» відбувся навчальний семінар на тему «Менінгококова інфекція та її профілактика». Метою даного семінару було загострити увагу лікарів-педіатрів, загальної практики-сімейної медицини, лікарів з медицини невідкладних станів на діагностичних критеріях та правильній тактиці надання медичної допомоги при цьому захворюванні. Мотивом до позачергового зібрання було збільшення кількості випадків захворюваності на менінгококову інфекцію серед дітей, на даний час на стаціонарному лікуванні в ТМДКЛ знаходиться 18 хворих. Професор Банадига Наталія Василівна прочитала лекцію "Підходи до діагностики і дифереціальної діагностики менінгококової інфекції та невідкладна допомога".

На першому фото (зліва направо) проф.Банадига Н.В., заступник начальника управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Чайківська Л.З.,провідний спеціаліст (педіатр) Голяк М.В.; на другому фото виступ проф.Банадиги Н.В.

Учасники конференції: лікарі-педіатри, лікарі "Загальної практики - сімейної медицини"

Проф. Банадига Н.В. прийняла учать у роботі науково-практичної конференції,

присвяченій найбільш актуальним проблемам захворювання печінки в

дитячому віці «Актуальні питання дитячої гепатології»,

яка відбулася 19 травня 2016 р. в м. Києві.

Представляла ТДМУ доповіддю "Труднощі діагностики аутоімунного гепатиту".


Проф. Банадига Н.В. та ас. Дутчак О.М.

прийняли участь у ІІ Всеукраїнскому з'їзді дитячих

кардіологів, що відбувся 21-22 квітня 2016 року в м. Києві.


На першому фото (зліва направо) проф.Банадига Н.В. ;

на другому фото (зліва направо) - асист.Дутчак О.М., проф. Банадига Н.В.;

на третьому фото (зліва направо) проф. Банадига Н.В., проф. Волосовець О.П. - прийняли участь в обговоренні актуальних питань дитячої кардіології.


17-18 березня в м. Києві відбулася науково.-практична конференція з міжнародною участю

«АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КЛІНІЧНОЇ, СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДІАТРІЇ ТА ДИТЯЧОЇ НЕВРОЛОГІЇ»


ТДМУ представляла проф. Банадига Н.В., яка головувала на І пленарному засіданні та виступила із доповіддю на тему: "Сучасні погляди на ведення респіраторної патології у дітей"


7-9 жовтня 2015 р. в Українському Домі

(Київ, вул. Хрещатик, 2) відбувся ХI конгрес педіатрів України „Актуальні проблеми педіатрії», в якому прийняли участь провідні фахівці, відомі вчені.

ТДМУ представляла проф. Банадига Н.В., яка головувала на засіданні «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ТА АЛЕРГОЛОГІЇ ДИТЯЧОГО ВІКУ ».

Професор Н.Банадига виступила із доповіддю на тему: «Генетична детермінованість тяжкості перебігу бронхіальної астми у дітей»

На першому фото (зліва направо) проф.Банадига Н.В., проф.Бережний В.В. На другому фото (зліва направо) проф.Бекетова Г.В., проф.Волосовець В.П. , проф.Банадига Н.В. та ін.


23-25 вересня 2015 року у Дніпропетровську

відбулися ХУІІ Сідельниковські читання, що зібрали

представницьку педіатричну аудиторію.

В рамках конференції проходила

нарада завідувачів кафедр педіатрії ВНЗ України.
Проф. Банадига Н.В. голова державних іспитів

в Чортківському медичному коледжі, липень 2015 року

На фото проф. Банадига Н.В.


Конгрес асоціація педіатрів Європи, Флоренція, травень 2015 рік

На фото проф. Банадига Н.В.


Участь у Всеукраїнському з'їзді дитячих кардіологів,

23-24 квітня 2015 р, м. Київ, проф. Банадига Н.В., ас. Дутчак О.М.

Семінар-тренінг «Підготовка тренерів за програмою «Принципи «дружнього підходу» при наданні медичної допомоги підліткам та молоді» 30.03 – 03.04 2015 року м. Київ. На фото (зліва направо) асист. Дутчак О.М., доц. Фурдела В.Б., доц.Ярема Н.М.У лютому 2015 року спільно із коллективом Інституту післядипломної освіти ТДМУ проведена Всеукраїнська науково-практична-конференція « Коморбідні стани в практиці сімейного лікаря».

На фото проф. Банадига Н.В. під час виступу


Тематичне удосконалення м.Київ, грудень, 2014,

"Аритмії у дітей", асистент Дутчак О.М.

У листопаді 2014 року успішно проведена міжобласна науково-практична конференція "Проблемні питання патології у дітей» для педіатрів та сімейних лікарів.

На першому фото виступ асист.Дутчак О.М.,

на другому фото (зліва направо) доц.Лобода В.Ф., головний спеціаліст (педіатр) Голяк М.В., проф. Банадига Н.В.;

на третьому фото виступає доц.Рогальський І.О.,

на четвертому фото виступає проф. Банадига Н.В.

Науково-практична конференція "Невирішенні питання бронхіальної астми у дітей"

Виступ проф. Банадиги Н.В. в м.Чернівці 2011 року

Проф. Н.Банадига (на фото) головує та виступає

з доповіддю на науковому симпозіумі "Проблемні питання патології у дітей", м. Київ, березень 2014 року

Проф. Н. Банадига ( на першому фото у президії четверта);

проф. Банадига Н.В. (на другому фото з виступом)


Учасник конгресу Європейської асоціації педіатрів, Іспанія, м.Барселона, жовтень 2014 рік

проф.Банадига Н.В. (на фото зліва направо) друга

У лютому 2014 року проведена Всеукраїнська науково-практична-конференція

« Поліморбідні стани в практиці сімейного лікаря» для педіатрів та сімейних лікарів.


Під час Сідельникових читань, м. Дніпропетровськ, 2013 р.

Проф.Н.Банадига та проф.Ю.Больбот (на першому фото)


Проф.Н.Банадига та проф. В.Бережний (на фото зліва направо) під час Сідельникових читань,м. Судак, 2013 р.


Проф. Н.Банадига (на фото зліва направо друга) - учасник конгресу Європейської асоціаціїї педіатрів, Франція, м. Ліон,

жовтень 2013 року


Проф. Н.Банадига (фото зліва направо ) стоїть - номінант Всеукраїнського проекту Успішна жінка України-Київ 2013р


Проф. Банадига Н.В. (на фото) на європейському конгресі педіатрів, м. Глазго, 2013 рік

Стажування у Вроцлавському медичному університеті ім. Пястов Шльонських (м. Вроцлав, Польща, 2013 р.) Асист. Гаріян Т.В.

( на фото у центрі)

Освітній конгрес Європейської Академії Педіатрії (EAP, Pediatric section of European Union of Medical Specialists), (м. Ліон, Франція, 2013 р.) Асистент Гаріян Т.В. (на фото)

Проф. Банадига Н.В. на європейському конгресі педіатрів, м. Ньюкасл, 2011 рік


У квітні 2011 року проведена Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю на «Сучасні напрямки діагностики та лікування дітей з ендокринною патологією», що була організована кафедрою педіатрії ФПО, Українським науково-практичним центром ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.

Проф.Банадига Н.В. (на фото зліва направо)

Участь у Конгресі педіатрів Європи, м. Копенгаген, 2010 р., проф. Банадига Н.В. (на фото зліва направо третя)


У вересні 2010 року успішно проведена міжобласна науково-практична конференція «Проблемні питання патології у дітей» за участю провідних фахівців України, на якій відбулась презентація монографії проф. Н.В.Банадиги « Бронхіти у дітей ».(на фото зліва направо третя)

На фото (зліва направо) проф. Стародуб Є.М., проф. Банадига Н.В., проф. Дзюбановський І.Я.


У квітні 2009 року успішно проведена міжобласна науково-практична конференція «Проблемні питання патології у дітей» за участю провідних фахівців України.

У вересні 2009 року проведена науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасний погляд на взаємозв’язок харчування та здоров’я дитини», в якій прийняли участь лікарі-педіатри, неонатологи, сімейні лікарі з 6 областей України; з лекціями виступили провідні фахівці, в т.ч. - проф. Нетребенко О.К. (Москва), проф. О.О. Корнієнко (Санкт-Петербург).


Наукові розробки колективу кафедри стали приводом до проведення циклу науково-практичних конференцій. Зокрема, у квітні 2008 року проведена Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблемні питання патології у дітей та підлітків».


За останні роки науковцями кафедри опубліковано в журналах і збірниках понад 678 наукових робіт, захищено 6 дисертацій, видано 3 монографії, оформлено 25 раціоналізаторських пропозицій, отримано 16 патентів на винахід, 14 інформаційних листів.

Проф . Банадига Н.В. (на фото з виступом )