Колектив кафедри педіатрії ННІ ПО щироє вітає із початком навчання лікарів-інтернів І року навчання із фаху "Педіатрія". Бажаємо здобути високе звання лікаря-педіатра, наснаги в роботі, успішного навчання, професійного росту.

Лікарі-інтерни 2019 року разом із проф. Банадигою Н.В. та ас. Дутчак О.М. після вступної конференції на кафедрі педітрії ННІ ПО (2019 р.)

Зав. кафедри, проф . Банадига Н.В. з вітальним словом на вступній конференції з лікарями -інтернами І року навчання з фаху "Педіатрія" (2018 р.)

Під час вступної конференції з лікарями-інтернами з фаху "Педіатрія" 1-го року навчання (На фото сидять: (зліва направо) асист. Дутчак О.М., клін.орд. Медецька І.О. та лікарі-інтерни (2018 р.)

Щороку кафедра педіатрії ННІПО випускає лікарів-педіатрів. Післял двохрічного навчання в інтернатурі лікарі оволоділи найсучаснішими методами діагностики, вміють проводити диференційну діагностику, орієнтуються в медикаменозному лікуванні. Кафедра вітає лікарів-педіатрів із здобуттям їх кваліфікації спеціаліст.

Колектив кафедри та лікарі-інтерни після вручення сертифікатів (2019 р.)

Колектив кафедри та лікарі-інтерни після вручення сертифікатів (2018 р.)

Лікарі-інтерни на заключній конференції вручення сертифікатів спеціалістів (2017 р.)

З вітальним словом звертається (зліва направо) доц. Ходорчук Н.Я., асист. Гаріян Т.В., асист. Дутчак О.М., лаб. Жук О.Ф. (2017 р.)

Щомісяця асис. Дутчак О.М. проводить навчання на базі симуляційного центру для лікарів-курсантів та лікарів-інтернів. Курація стандартизованого симуляційного пацієнта допомогає лікарям відпрацювати етапи надання невідкладної допомоги згідно міжнародних протоколів.

Відпрацювання невідкладни-станів в педіатрії для лікарів-курсантів (2019 р.)

Відпрацювання серцево-легеневої реанімації лікарями-курсантами (2019 р.)

Заняття в симуляційному центрі лікарів-курсантів ПАЦ "Педіатрії" на тему: "Первинна реанімація дітей" (2019 р.)

Лікарі-курсанти відпрацьовують непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень (2019 р.)

На фото асист .Дутчак О.М. з лікарями-курсантами під час відпрацювань серцево-легеневій реанімації (2018 р.)

Курсанти проводять серцево-легеневу реанімацію (2018 р.)

Курсанти відновлюють прохідність дихальних шляхів (2018 р.)

Асист. Дутчак О.М. (друга зліва) з групою лікарів-курсантів під час навчання в симуляційному центрі (2017 р.)

Навчання лікарів-курсантів в симуляційному центрі (2017 р.)

Лікарі-курсанти відрацьовують практичні навички в симуляційному центрі (2017 р.)

15 лютого на всесвітній день онкохворої дитини лікарі-інтерни разом із викладачами кафедри організували захід "Подаруй частинку серця онкохворій дитині".

Лікарі-інтерни разом із проф.Банадигою Н.В. завітали в онкогематологічне відділення (2019 р.)

Лікарі-інтерни разом із асис. Дутчак О.М. завітали в онкогематологічне відділення (2019 р.)

Лікар-інтерн Ваньо О.В. вручає подарунок маленькому пацієнту (2019 р.)

Із метою вдосконалення професійних навиків комунікації та клінічного мислення систематично проводиться розбір клінічних випадків цікавих хворих лікарями-інтернами із викладачами

Доповідь лікаря-інтерна Петреман Т. клінічного випадку (2018 р.)

Доповідь лікаря-інтерна Трендавацької Н. (2018 р.)

Лікарі-інтерни на розборі цікавих клінічних випадків. (2018 р.)

08.11.19 викладачі кафедри разом із лікарями-інтернами та лікарями-курсантами провели семінар-конференцію на дуже актуальну тему: "ДИФТЕРІЯ".

Цього року в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них - 18 у жовтні місяці. 5 хворих з діагнозом “дифтерія” зареєстровано у Закарпатській області, 2 випадки в Києві та 1 випадок в Тернопільській області. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції.

В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 59% дітей до року, дорослих – 52,3%. МОЗ України наголошує, що в усіх областях є вакцини для щеплень.

Наукова дискусія проф. Банадига Н.В. із слухачами семінару на тему: "Дифтерія у дітей" (2019 р.)

Викаладачі кафедри, лікарі-інтерни педіатри І року навчання, лікарі-курсанти слухають семінар на тему: "Дифтерія у дітей" (2019 р.)

Ранкова п'ятихвилинка колектив кафедри педіатрії ННІ ПО із лікарями-інтернами ІІ року навчання. Обговорення цікавого клінічного випадку цукрового діабету у дитини 10 років.

Лікар-інтерн з виступом на ранковій конференції (2017 р.)

На фото (зліва направо) асп.Волошин С.Б., клін.орд. Медецька І.О., зав.кафедри, проф.Банадига Н.В.

(2017 р.)

Лікарі- інтерни І-го року навчання відвідали Тернопільський обласний спеціалізований комунальний дитячий будинок «МАЛЯТКО».

На подарунки від Миколая із нетерпінням чекають усі діти. Особливо ті, що за тих чи інших обставин обділені батьківською любов´ю та турботою. Однією з традицій кафедри педіатрії ННІ ПО стало проведення благодійних акцій до дня Святого Миколая. Співробітники кафедри та лікарі- інтерни відвідали Тернопільський обласний спеціалізований комунальний дитячий будинок "МАЛЯТКО» з гостинцями та привітаннями. Діти були безмежно раді подарункам та смаколикам. А спілкування із майбутніми педіатрами подарувало їм відчуття такого бажаного домашнього затишку,адже жодна дитина не повинна залишатись без уваги у цей день.

Лікарі -інтерни організували свято Святого Миколая для дітей-сиріт будинку "Малятко" (2018 р.)

Лікарі-інтерни кафедри педіатрії ННІ ПО провели численні зустрічі-бесіди із учнями 9 школи м. Тернополя.

Протягом останніх двох тижнів у квітні лікарями-інтернами педіатрами кафедри педіатрії ННІ ПО під керівництвом викладача кафедри, канд. мед. наук Дутчак Ольги Михайлівни провели зустрічі із учнями 7, 8, 9 класів на теми: “Я стаю дорослим. Статевий розвиток”, “Базові реанімаційні заходи”, “Здорове харчування”.

При бесіді на тему: “Я стаю дорослим. Статевий розвиток” лікарі-інтерни педіатри обговорили із учнями як змінюється організм дитини в період статевого розвитку, що таке менструальний цикл, чому у підлітків швидко змінюється настрій. Особливу увагу було зосереджено на темі: “CНІД та ВІЛ”. Акцентували уваги на здоров’ї підлітків саме сьогодні, щоб в майбутньому в дорослому віці ті народжували здорових дітей. Дали поради майбутньому поколінні як зберегти своє психічне та фізичне здоров’я. Розповіли, що таке “Клініка дружня до молоді” і куди, якщо виникнуть проблеми можна звернутися.

Лікар-інтерн Головач Андрій проводить бесіду із хлопця про статетеве виховання підліткам (2017 р.)

Лікарі-інтерни: Сидоришина Ірина, Доминяк Емілія та Свистунович Галина розповідають про статетеве виховання дівчаток (2017 р)

Лікарн-інтерн з фаху "Педіатрія" І-го року навчання Анна-Марія Шульгай вимірює АТ учениці (2017 р.)

Викладач групи О. Дутчак допомагає лікарям-інтернам у проведенні бесіди на уроці, присвяченому здоров`ю підлітків (2017 р.)

Лікар-інтерн з фаху "Педіатрія" І-го року Ольга Бугель вимірює АТ старшокласницям (2017 р.)

Лікарі-інтерни 2-ої групи відвідали сиротинець міста та привітали діток з нагоди Дня захисту дітей - 1 червня 2017 року.

Лікарі-інтерни ІІ року навчання у сиротинці м.Тернополя (2017 р.)

Лікарі-інтерни ІІ року навчання у сиротинці м.Тернополя (2017 р.)

Участь лікарів-інтернів у волонтерській програмі, присвяченій Дню хворим на СНІД (2017 р.)

Лікарі інтерни долучилися до тернопільських громадських організацій, які надають підтримку хворим на СНІД. Усі бажаючі могли безкоштовно пройти швидкий тест, а також отримати спеціальну літературу й поспілкуватися із іншими інтернами та студентами про необхідність та важливість таких заходів.

Лікарі-інтерни Сидоришина Ірина, Замковська Марта, Дейнеко Олександр та Головач Андрій прийняли участь в волонтерській програмі (2017 р.)

Лікарі-інтерни перед початком волонтерської програми (на фото Головач Андрій, Сидоришина Ірина, Замковська Марта, Дейнеко Олександр (2017 р.)

Лікарі-інтерни під час волонтерської програми (2017 р.)

Лікарі-інтерни Головач Андрій, Дейнеко Олександр після волонтерської програми (2017 р.)

Участь лікарів-інтернів у волонтерській програмі, присвяченій Дню захисту дітей (2017 р.)

Виступ лікарів-інтернів (на першому фото) перед дітками у садочку (2017 р.)

Виступ лікарів-інтернів (на першому фото) перед дітками (на другому фото ) у садочку (2017 р.)

Лікарі-інтерни для підвищення професійного розвитку приймають участь в конференціях.

Лікарі-інтерни (На фото зліва направо) Тетяна Петерман, Анна-Марія Шульгай та Наталія Трендовацька на Сідельніковських читаннях у м. Львові (2016 р.)

Красива осінь вишиває клени

Червоним, жовтим, срібним, золотим.

А листя просить: - Виший нас зеленим!

Ми ще побудем, ще не облетим...

Лікарі-інтерни зустрічають осінь - 2016 р.

Чому ми надаємо такого великого значення мистецтву? Яку роль воно відіграє в житті людини? Образне відтворення реальності творить нашу особистість, збагачуючи внутрішній світ. Культурний та духовний розвиток має великий вплив на наше життя. Дійсно, у більшості випадків людей оцінюють не за зовнішнім виглядом, а за тим, що у неї всередині. Всебічно розвинені , багаті духовно люди завжди викликали інтерес у оточуючих, з ними цікаво та приємно спілкуватися. Усі ми повинні розвиватися,самовдосконалюватися,а мистецтво допомагає нам у цій нелегкій справі. Воно допомагає краще пізнати навколишній світ та самих себе. Пізнання себе – один з найважливіших етапів становлення людської особистості. Ми не повинні забувати про мистецтво, адже воно відіграє важливу роль у нашому житті, сповнює його прекрасним.

Лікарі-інтерни 2-ої групи відвідали сиротинець міста та привітали діток з нагоди Дня захисту дітей - 1 червня (2016 р.)

З вересня до навчання приступили лікарі-інтерни з фаху "Педіатрія" І-го року навчання, які відразу здружилися та пліч-о-пліч працюють не тільки на заняттях, чергують у лікарні, а й проводять своє дозвілля за саморозвитком та щоденною роботою над особистістю майбутнього лікаря

На фото: лікарі-інтерни з фаху "Педіатрія" Сем`янчук Уляна, Вишневська Ірина, Урдей Наталія, Касянчук Віталій та Литвин Ганна вітають з Днем народження Наталію Трендовацьку з побажаннями міцного здоров`я, краси та наполегливості й успіхів у навчанні (2016 р.)

На фото лікарі-інтерни із задоволенням освоюють масаж немовля (2016 р.)

Поняття здоров'я можна визначити як оптимально врівноважений природний стан організму, який знаходиться у гармонії з оточуючим середовищем і не має будь-яких хвороб. Здоровий стан людини об'єктивно визначається по сукупності антропометричних, клінічних, фізіологічних та біохімічних показників. Всі ці показники в певній мірі залежать від спадкоємності, віку, статі, умов виховання, кліматичних та географічних умов життя (2016 рік)

Лікарі-інтерни Ірина Савка та Ольга Максімішин на заході "Здорові діти" (2015 р.)

Перед початком заходу "Здорові діти" лікарі-інтерни Ірина Савка та Ольга Максімішин (2015 р.)

Лікарі-інтерни на заході "Здорові діти", спільному ТДМУ ім.І.Я. Горбачевського з міською радою, проводять огляд жителів м. Тернополя наймолодшого віку, з метою оцінки стану їх здоров`я (2015 р.)

Лікарі-інтерни ІІ-го року навчання Наталія Возняк, Ірина Савка, відвідують сиротинець м. Тернополя (2015 р.)

Під час відвідування сиротинця лікар-інтерн Ірина Савка (2015 р.)

З привітаннями з нагоди Пасхальних свят та з метою проведення розвиваючих ігор та занять із дітками, які привітно зустріли молодих спеціалістів та радісно прийняли подаруночки (на фото зліва направо) -Орися Васюк та Ольга Максімішин (2015 р.)

Основним напрямком діяльності куратора груп інтернів та відповідальної за виховну роботу особи є проведення індивідуальної виховної роботи, залучення лікарів-інтернів до соціально-активного життя, формування почуття відповідальності, виховання моральної і фізично вихованої особистості. Проводиться організаційно-виховна робота, яка направлена на удосконалення управління життям академічної групи. Виховна робота на кафедрі проводиться у такому напрямку (а саме у 2015 році):

1. Професорсько-викладацьким складом кафедри періодично проводяться бесіди з майбутніми фахівцями.

2. Лікарі-інтерни І-го та ІІ-го року навчання прийняли участь у розробці тематичного «Куточка інтерна».

3. Лікарі-інтерни І-го та ІІ-го року навчання з фаху «Педіатрія» періодично відвідували драматичний театр.

4. Лікарі-інтерни ІІ-го року навчання провели висадку дерев на території ТМДКЛ.

5. Лікарі-інтерни І-го року навчання з фаху «Педіатрія» до Дня Святого Миколая відвідали гематологічне відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні та сиротинець м. Тернополя.