Навчально-методична робота

        На кафедрі навчаються лікарі-інтерни з фаху «Педіатрія», «Медицина невідкладних станів» дисципліна «Невідкладні стани в педіатрії», «Загальна практика-сімейна медицина» дисципліна «Здоров’я дітей». Також на кафедрі викладають спеціалізацію для лікарів-курсантів цикл спеціалізації "Загальна практика - сімейна медицина" 6 міс., цикл спеціалізації "Загальна практика - сімейна медицина" 3 міс., цикл спеціалізації "Педіатрія" для лікарів педіатрів, хто не працював більше 3 років - 3 міс. Проводять цикли стажування для лікарів-курсантів за спеціальністю «Педіатрія», «Загальна практика – сімейна медицина». Лікарі-курсанти можуть удосконалити свої знання на курсах тематичного удосконалення за різними тематичними напрямками ( «Серцево-легенева реанімація у дітей» однотижневі«Окремі питання фізіології та патології дітей раннього віку» двотижневі; «Невідкладні стани в педіатрії» однотижневі«Невідкладні стани в педіатрії» двотижневі; «Невідкладна допомога при дихальній недостатності у дітей» однотижневі«Кардіоміопатії та кардити» однотижневі; «Вибрані питання дитячої пульмонології в практиці лікаря» двотижневі; «Вибрані питання дитячої алергології» двотижневі; «Актуальні питання патології дітей раннього віку» двотижневі«Актуальні питання надання медичної допомоги дітям періоду новонародженості» двотижневі«Актуальні питання дитячої кардіології» однотижневі; «Актуальні питання дитячої гастроентерології» двотижневі; «Актуальні питання дитячих інфекційних хвороб» двотижневі; «Актуальні питання дитячої нефрології» двотижневі; «Організація амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям та підліткам» двотижневі). На базі симуляційного центру проводяться тренінги з оводінням практичних навичок на теми:  «Особливості ЕКГ у дітей. Порушення ритму серця у дітей»; «Реанімація новонародженої дитини»; «Розширені реанімаційні заходи у дітей»; «Синдром wheezing в педіатричній практиці»; «Ультразвукове обстеження легень у дітей».

 Підготовка лікарів-інтернів проводиться на циклі спеціалізації за держзамовленням та контрактній основі за фахом «Педіатрія». Тривалість циклу 2 роки.

Провідною базою навчання на кафедрі педіатрії ФПО для лікарів-інтернів та лікарів-курсантів є КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня №2"  . Медичний заклад розрахований  на 206 педіатричних  ліжок, розподілений: соматичні відділення (Педіатрія розрахована на 60 ліжок); респіраторно-діагностичне відділення (30 ліжок), обласне гематологічне (30 ліжок обласного рівня). Гематологічне відділення обласного підпорядкування  входить до кооперативного міжнародного рандомізованого дослідження по лікуванню гострих лімфобластних лейкемій за  програмою ALL  IC – BFM 2002. У складі лікарні є обласне інфекційне (60 ліжок) відділення та відділення інтенсивної терапії інфекційного профілю (6 ліжок) також обласного рівня. Поліклінічне відділення представлене 6 педіатричними філіалами, дошкільним відділенням, шкільним відділенням та підлітковою службою, відділення водолікування та реабілітації. Враховуючи відсутність на основні базі стажування тематичних пацієнтів із неонатології, нефрології по зазначеним дисциплінам практичні та семінарські заняття проходять на базі спеціалізованих відділень КУТОР “ТОДКЛ” (неонатологічного, неврологічного, тощо) та на суміжних кафедрах.